Soprana Elena Moşuc a câştigat mai multe concursuri internaţionale, devenind cea mai valoroasă soprană a lumii

Soprana Elena Moşuc s-a născut la 18 ianuarie 1964, la Iaşi, şi a studiat la Universitatea de Muzică „George Enescu” din oraşul natal, informeazã AGERPRES. Citește mai departe Soprana Elena Moşuc a câştigat mai multe concursuri internaţionale, devenind cea mai valoroasă soprană a lumii

Real Madrid C.F.: Croatul Luka Modric a câştigat Balonul de Aur 2018

Mijlocaşul Luka Modric, jucătorul echipei Real Madrid şi căpitanul naţionalei Croaţiei, a fost declarat câştigătorul trofeului ”Balonul de Aur”, pentru cel mai bun fotbalist din Citește mai departe Real Madrid C.F.: Croatul Luka Modric a câştigat Balonul de Aur 2018

Jucătoarea română de tenis Mihaela Buzărnescu a câştigat, duminică, primul său titlu WTA din carieră, după ce a învins-o categoric pe grecoaica Maria Sakkari, cu Citește mai departe VIDEO: Mihaela Buzărnescu a câştigat primul său titlu WTA din carieră, la San Jose

VIDEO Simona Halep a câştigat primul său titlu de Mare Şlem, la Roland Garros

SIMONA HALEP ESTE CAMPIOANĂ LA ROLAND GARROS! Simona cu ochii în lacrimi și noi toți, alături ea în lacrimi!!! DOAMNE MULȚUMIM pentru o asemenea MARE Citește mai departe VIDEO Simona Halep a câştigat primul său titlu de Mare Şlem, la Roland Garros

Filmul „Moştenitoarele”, de Marcelo Martinessi (Paraguay), a câştigat Trofeul „Transilvania”, sâmbătă, 2 iunie 2018, la Gala TIFF, informeazã AGERPRES. „Aş vrea să împart acest premiu Citește mai departe VIDEO: Filmul „Moştenitoarele”, din Paraguay, a câştigat Trofeul „Transilvania”

Auto-F1: Britanicul Lewis Hamilton (Mercedes) a câştigat Marele Premiu al Spaniei

Pilotul britanic Lewis Hamilton (Mercedes) a câştigat Marele Premiu al Spaniei, desfăşurat duminică pe circuitul Catalunya de lângă Barcelona (4,655 km), informeazã AGERPRES. Este al Citește mai departe Auto-F1: Britanicul Lewis Hamilton (Mercedes) a câştigat Marele Premiu al Spaniei

O clujeancă, Anca Ţandrea a câştigat Miss Bikini pe zăpadă pentru al doilea an consecutiv

Anca Ţandrea din Cluj-Napoca a câştigat, duminică, titlul de Miss Bikini pe zăpadă pentru al doilea an consecutiv, a anunţat Bogdan Brylynski, purtător de cuvânt Citește mai departe O clujeancă, Anca Ţandrea a câştigat Miss Bikini pe zăpadă pentru al doilea an consecutiv

Piesa ‘Non mi avete fatto niente’ a lui Ermal Meta şi Fabrizio Moro, despre atentatele din Europa şi restul lumii şi reacţia celor care îşi Citește mai departe VIDEO: Un cântec despre atentatele teroriste din lume a câştigat Festivalul cântecului italian Sanremo 2018

Tenis de masă: Bernadette Szocs a câştigat turneul ITTF Europe Top 16 Cup

Jucătoarea română de tenis de masă Bernadette Szocs a câştigat duminică turneul ITTF Europe Top-16 Cup, care a reunit la Montreux (Elveţia) cele mai bune Citește mai departe Tenis de masă: Bernadette Szocs a câştigat turneul ITTF Europe Top 16 Cup

Sumă uriașă! România a câştigat procesul cu Chevron; compania va plăti despăgubiri României

Compania petrolieră Chevron va plăti Agenţiei Naţionale pentru Resurse Minerale (ANRM) suma de 73.450.000 de dolari, în urma rezilierii a trei acorduri petroliere de concesiune Citește mai departe Sumă uriașă! România a câştigat procesul cu Chevron; compania va plăti despăgubiri României

Echipa masculină de handbal a Spaniei a câştigat primul său titlu continental

Echipa masculină de handbal a Spaniei, după patru finale pierdute, a câştigat primul său titlu continental, duminică seara, la Zagreb, după ce a învins Suedia Citește mai departe Echipa masculină de handbal a Spaniei a câştigat primul său titlu continental