Ciclism: Spaniolul Alejandro Valverde, noul campion mondial la fond

Spaniolul Alejandro Valverde a devenit, la vârsta de 38 de ani, campion mondial la ciclism în proba de fond, duminică, pe dificilul traseu de la Citește mai departe Ciclism: Spaniolul Alejandro Valverde, noul campion mondial la fond

Ciclism: Britanicul Chris Froome (Sky) a câștigat Vuelta-72, Matteo Trentin s-a impus în ultima etapă

Britanicul Chris Froome (Sky) a câștigat ediția 2017, a 72-a, a Turului ciclist al Spaniei, după peste 3.400 km și 21 de etape clasându-se pe Citește mai departe Ciclism: Britanicul Chris Froome (Sky) a câștigat Vuelta-72, Matteo Trentin s-a impus în ultima etapă

Ciclism: Columbianul Miguel Angel Lopez (Astana) a câștigat etapa a 15-a a Turul Spaniei

Ciclistul columbian Miguel Angel Lopez (Astana) a triumfat în etapa a 15-a a Turului Spaniei, disputată duminică pe un traseu de 129,4 km între Alcala Citește mai departe Ciclism: Columbianul Miguel Angel Lopez (Astana) a câștigat etapa a 15-a a Turul Spaniei

Spania: Autocarul Aqua Blue Sport, incendiat de un piroman

Autocarul echipei irlandeze de ciclism Aqua Blue Sport a fost incendiat. Aqua Blue Sport a primit invitația de a participa în Turul Spaniei – Vuelta Citește mai departe Spania: Autocarul Aqua Blue Sport, incendiat de un piroman

Sălaj: Circa 350 de cicliști, la una dintre cele mai mari competiții naționale de ciclism pe asfalt

Circa 350 de cicliști amatori și profesioniști și-au anunțat prezența la Sălaj Velo Tur „Porolissum”, ediția a II-a, una din cele mai mari competiții naționale Citește mai departe Sălaj: Circa 350 de cicliști, la una dintre cele mai mari competiții naționale de ciclism pe asfalt

Tulcea: Cetatea Enisala, gazda primei competiții de înot și ciclism

Cetatea Enisala, cel mai vizitat obiectiv turistic din județul Tulcea, va găzdui anul acesta prima competiție de înot și ciclism, Campionatul național de aquabike organizat Citește mai departe Tulcea: Cetatea Enisala, gazda primei competiții de înot și ciclism