Selecţionata Spaniei a câştigat în premieră Cupa Mondială de fotbal feminin

Selecţionata Spaniei a câştigat în premieră Cupa Mondială de fotbal feminin, găzduită de Australia şi Noua Zeelandă, după ce a învins formaţia Angliei cu scorul Citește mai departe Selecţionata Spaniei a câştigat în premieră Cupa Mondială de fotbal feminin

Tir sportiv: Laura Coman, medaliată cu bronz la Cupa Mondială de la Putian

Sportiva română Laura Coman a câştigat medalia de bronz în proba de puşcă aer comprimat 10 metri, joi, la finala Cupei Mondiale, de la Putian Citește mai departe Tir sportiv: Laura Coman, medaliată cu bronz la Cupa Mondială de la Putian

Tir sportiv: România, medalie de argint la Cupa Mondială de la New Delhi

România a ocupat locul al doilea în proba pe echipe mixte la puşcă aer comprimat 10 metri, miercuri, la Cupa Mondială de tir sportiv de Citește mai departe Tir sportiv: România, medalie de argint la Cupa Mondială de la New Delhi

Fotbal – CM 2018: Acest turneu va fi câştigat de o echipă cu caracter, declară selecţionerul Croaţiei

Selecţionerul Croaţiei, Zlatko Dalic, consideră că elevii săi au făcut cel mai bun meci de la actuala ediţie a Cupei Mondiale de fotbal, calificându-se în Citește mai departe Fotbal – CM 2018: Acest turneu va fi câştigat de o echipă cu caracter, declară selecţionerul Croaţiei

Alin Petrache (preşedintele FRR): Rugbyul românesc nu trebuie să se lase doborât

Preşedintele FRR, Alin Petrache, a declarat miercuri că rugby-ul românesc ”nu trebuie să se lase doborât”, iar sportul cu balonul oval din ţara noastră va Citește mai departe Alin Petrache (preşedintele FRR): Rugbyul românesc nu trebuie să se lase doborât

Fotbal – CM 2018: Iniesta plănuieşte să joace la naţionala Spaniei şi după turneul final din Rusia

Mijlocaşul Andres Iniesta, care din sezonul viitor va juca la Vissel Kobe (Japonia), a confirmat că aceasta va fi ultima Cupă Mondială din cariera sa, Citește mai departe Fotbal – CM 2018: Iniesta plănuieşte să joace la naţionala Spaniei şi după turneul final din Rusia

Medalii de bronz pentru Iacob şi Ocolişan la Cupa Mondială de la Osijek

28 mai 2018 – În finalele pe aparate din cadrul Cupei Mondiale de tip Challenge de la Osijek, gimnastele române, Laura Iacob şi Anamaria Ocolişan, au câştigat Citește mai departe Medalii de bronz pentru Iacob şi Ocolişan la Cupa Mondială de la Osijek

Rugby: Petrache despre riscul ca România să fie exclusă de la CM – Să avem răbdare, joi am fost chemaţi la audieri

Preşedintele Federaţiei Române de Rugby, Alin Petrache, a declarat, marţi, că este nevoie de răbdare pentru a afla dacă echipa naţională va fi exclusă de Citește mai departe Rugby: Petrache despre riscul ca România să fie exclusă de la CM – Să avem răbdare, joi am fost chemaţi la audieri