Tenis: Gabriel Trifu – Am venit la Marbella să luptăm pentru locul nostru în Cupa Davis

Tenis: Gabriel Trifu - Am venit la Marbella să luptăm pentru locul nostru în Cupa Davis

Căpitanul nejucător al echipei de Cupa Davis a României, Gabriel Trifu, a afirmat, miercuri, într-o conferinţă de presă că jucătorii români vor lupta pentru calificarea Citește mai departe Tenis: Gabriel Trifu – Am venit la Marbella să luptăm pentru locul nostru în Cupa Davis

Simona Halep, desemnată cea mai bună jucătoare de tenis din România în 2017

Simona Halep, numărul 1 în clasamentul mondial, a fost desemnată, sâmbătă, 9 dec. a.c., seara, cea mai bună jucătoare de tenis din România în 2017 Citește mai departe Simona Halep, desemnată cea mai bună jucătoare de tenis din România în 2017

El rumano Tecau y Rojer, campeones del US Open tras ganar su segundo Grand Slam

La pareja formada por el holandés Jean-Julien Rojer y el rumano Horia Tecau se declaró feliz tras ganar en el Abierto de EEUU su segundo Citește mai departe El rumano Tecau y Rojer, campeones del US Open tras ganar su segundo Grand Slam

Andrei Pavel, convins că România poate învinge Spania în Cupa Davis: „Vrem să obţinem 3 puncte”

Andrei Pavel e încântat de venirea la Cluj şi e convins că echipa de Cupă Davis a României poate învinge în weekend Spania, în duelul Citește mai departe Andrei Pavel, convins că România poate învinge Spania în Cupa Davis: „Vrem să obţinem 3 puncte”

Tecău și Rojer au câștigat titlul de dublu la Madrid (ATP)

Perechea formată din tenismanul român Horia Tecău și Jean-Julien Rojer a câștigat proba de dublu a turneului ATP World Tour Masters 1.000 de la Madrid, Citește mai departe Tecău și Rojer au câștigat titlul de dublu la Madrid (ATP)

Un român a strălucit la Wimbledon după 42 de ani

Horia Tecău a câștigat proba de dublu a turneului și a călcat pe urmele lui Ilie Năstase   De 42 de ani de așteptare, a Citește mai departe Un român a strălucit la Wimbledon după 42 de ani