Pisica Gli poate rămâne, chiar dacă Sfânta Sofia a fost transformată în moschee

Cu mii de fani pe Instagram şi admirată chiar de un fost preşedinte american, pisica Gli este aproape la fel de celebră ca şi ”casa” Citește mai departe Pisica Gli poate rămâne, chiar dacă Sfânta Sofia a fost transformată în moschee

Turcia: Mozaicuri din Sfânta Sofia vor fi acoperite cu draperii în timpul rugăciunilor musulmane

Unele mozaicuri din bazilica Sfânta Sofia din Istanbul reprezentând figuri creştine vor fi acoperite cu draperii în timpul rugăciunilor musulmane, a anunţat purtătorul de cuvânt Citește mai departe Turcia: Mozaicuri din Sfânta Sofia vor fi acoperite cu draperii în timpul rugăciunilor musulmane

Atletism: România, primul loc în clasamentul pe medalii la Campionatele Balcanice indoor

România a ocupat primul loc în clasamentul pe medalii la Campionatele Balcanice de atletism indoor pentru seniori, desfăşurate sâmbătă la Istanbul, cu 5 de aur, Citește mai departe Atletism: România, primul loc în clasamentul pe medalii la Campionatele Balcanice indoor

Atletism: România a cucerit 9 medalii la Campionatele Balcanice de juniori de la Istanbul

România a cucerit 9 medalii, duminică, la Campionatele Balcanice de atletism pentru juniori indoor de la Istanbul, dintre care 3 de aur, 2 de argint Citește mai departe Atletism: România a cucerit 9 medalii la Campionatele Balcanice de juniori de la Istanbul

Atletism: România a cucerit 14 medalii la Campionatele Balcanice pentru cadeţi

Delegaţia României a cucerit 14 medalii, 3 de aur, 6 de argint şi 5 de bronz, duminică, la Campionatele Balcanice de atletism pentru cadeţi de Citește mai departe Atletism: România a cucerit 14 medalii la Campionatele Balcanice pentru cadeţi

EIU: Istanbul şi Bucureşti, în topul celor mai ieftine oraşe din Europa în care să trăieşti

Istanbul (locul 120) şi Bucureşti (locul 118) sunt în 2019 în topul celor mai ieftine oraşe europene în care să trăieşti, arată un studiu publicat Citește mai departe EIU: Istanbul şi Bucureşti, în topul celor mai ieftine oraşe din Europa în care să trăieşti

Atletism: România a cucerit cinci medalii de argint la Campionatele Balcanice de sală pentru juniori

România a cucerit doar cinci medalii de argint la ediţia a treia a Campionatelor Balcanice de atletism în sală rezervate juniorilor 1 (U20), desfăşurate duminică, Citește mai departe Atletism: România a cucerit cinci medalii de argint la Campionatele Balcanice de sală pentru juniori

Avram Iancu, despre cursa de înot Sulina – Istanbul: Acesta a fost felul meu de a sărbători Centenarul

Avram Iancu, revenit în ţară după ce a încheiat cu succes cursa de înot de 680 km între Sulina şi Istanbul, a vorbit, sâmbătă, despre Citește mai departe Avram Iancu, despre cursa de înot Sulina – Istanbul: Acesta a fost felul meu de a sărbători Centenarul

Hunedoara: Bibliotecarul Avram Iancu continuă cursa înot spre Istanbul, prin Marea Neagră

Bibliotecarul Avram Iancu continuă, marţi, cursa înot spre Istanbul, prin Marea Neagră, polisportivul din Petroşani notând pe pagina sa de socializare că a parcurs până Citește mai departe Hunedoara: Bibliotecarul Avram Iancu continuă cursa înot spre Istanbul, prin Marea Neagră

Iași: Locul doi pentru o echipă de la TUIAȘI, la Concursul internațional de poduri pentru studenți

O echipă de studenți din cadrul Facultății de Construcții și Instalații a Universității ‘Gheorghe Asachi’ din Iași (TUIAȘI) a fost clasată pe locul doi la Citește mai departe Iași: Locul doi pentru o echipă de la TUIAȘI, la Concursul internațional de poduri pentru studenți

Peste 100 de membri ai principalului partid prokurd din Turcia, arestați după atentatul de la Istanbul (agenție)

Autoritățile turce au arestat peste 100 de membri ai principalului partid prokurd din țară după atentatul de la Istanbul, care a fost revendicat de o Citește mai departe Peste 100 de membri ai principalului partid prokurd din Turcia, arestați după atentatul de la Istanbul (agenție)

Turcia: Mii de persoane în continuare în stradă după tentativa de puci

Mai multe mii de turci au ieșit din nou în stradă în cursul nopții de duminică spre luni pentru a protesta față de tentativa de Citește mai departe Turcia: Mii de persoane în continuare în stradă după tentativa de puci

MAE: Aproximativ 40 de români au cerut sprijin consular după atentatul de la Istanbul

Consulatul General al României la Istanbul asigură asistența consulară pentru aproximativ 40 de cetățeni români, care au solicitat sprijin după atentatul de la aeroportul Atatürk, Citește mai departe MAE: Aproximativ 40 de români au cerut sprijin consular după atentatul de la Istanbul

ATENTATE Turcia (foto/video): 28 de morți, 60 de răniți în atentatul sinucigaș de la aeroportul internațional Atatürk, trei atacatori (guvernator)

UPDATE ORA 00.35 Primele indicii arată că atentatul care a avut loc marți seară la aeroportul internațional Atatürk din Istanbul a fost comis de gruparea Citește mai departe ATENTATE Turcia (foto/video): 28 de morți, 60 de răniți în atentatul sinucigaș de la aeroportul internațional Atatürk, trei atacatori (guvernator)