Judo: Adrian Şulcă, medaliat cu aur la Mondialele de juniori din Italia

Sportivul român Adrian Şulcă a cucerit medalia de aur la cat. 73 kg la Campionatele Mondiale de judo pentru juniori de la Olbia (Italia), informeazã Citește mai departe Judo: Adrian Şulcă, medaliat cu aur la Mondialele de juniori din Italia

Judo: Românii au cucerit alte patru medalii de bronz la Cupa Europeană Under-21 de la Cluj-Napoca

Sportivii români au cucerit, duminică, patru medalii de bronz la Cupa Europeană de judo Under-21 de la Cluj-Napoca, găzduită de Sala Sporturilor ”Horia Demian”, informeazã Citește mai departe Judo: Românii au cucerit alte patru medalii de bronz la Cupa Europeană Under-21 de la Cluj-Napoca

FOTE 2019: Înotătorul David Popovici şi judoka Alexandra Paşca au cucerit noi medalii pentru România

Înotătorul român David Popovici a cucerit medalia de argint, joi, în proba de 50 m liber, iar judoka Alexandra-Maria Paşca a obţinut bronzul la cat. Citește mai departe FOTE 2019: Înotătorul David Popovici şi judoka Alexandra Paşca au cucerit noi medalii pentru România

Judo: Lucian Borş Dumitrescu, medaliat cu aur la Cupa Europei de juniori de la Praga

Sportivul român Lucian Borş Dumitrescu a cucerit medalia de aur în proba de 66 kg, din cadrul Cupei Europei la juniori de la Praga, în Citește mai departe Judo: Lucian Borş Dumitrescu, medaliat cu aur la Cupa Europei de juniori de la Praga

Madrid: Andreea Chiţu şi Daniel Natea, victorioşi la Openul European de judo de la Madrid

Sportivii români Andreea Chiţu şi Daniel Natea au câştigat categoriile 52 kg, respectiv +100 kg, la Openul European de judo de la Madrid, desfăşurat în Citește mai departe Madrid: Andreea Chiţu şi Daniel Natea, victorioşi la Openul European de judo de la Madrid

Judo: România a cucerit patru medalii la Europenele de kata

România a cucerit patru medalii la Campionatele Europene de judo kata, desfăşurate în weekend, la Koper (Slovenia), una de aur, una de argint şi două Citește mai departe Judo: România a cucerit patru medalii la Europenele de kata

Judo: România, primul loc în clasamentul pe medalii la Cupa Europeană de juniori de la Arad

România a ocupat primul loc în clasamentul pe medalii la Cupa Europeană de judo pentru juniori de la Arad, desfășurată în weekend, cu trei medalii Citește mai departe Judo: România, primul loc în clasamentul pe medalii la Cupa Europeană de juniori de la Arad

Judo: Românul Alex Bologa, medaliat cu bronz la Jocurile Paralimpice

Judoka Alex Bologa a cucerit prima medalie pentru delegația României la Jocurile Paralimpice de la Rio de Janeiro, bronz la categoria 60 kg, joi, după Citește mai departe Judo: Românul Alex Bologa, medaliat cu bronz la Jocurile Paralimpice

Marius Vizer: 2015 a fost un an de succes pentru Federația Internațională de Judo

Președintele Federației Internaționale de Judo (IJF), Marius Vizer, a declarat că 2015 a fost un an de succes, cu realizări la toate nivelurile, pentru forul Citește mai departe Marius Vizer: 2015 a fost un an de succes pentru Federația Internațională de Judo