Aur şi Argint pentru România la Olimpiada Internaţională de Chimie 2019

Elevii români care au participat la Olimpiada Internaţională de Chimie 2019 de la Paris au obţinut o medalie de aur şi trei medalii de argint, Citește mai departe Aur şi Argint pentru România la Olimpiada Internaţională de Chimie 2019

Aur şi Argint pentru echipa României la Olimpiada de Informatică a Europei Centrale (CEOI)

Lotul naţional de informatică a obţinut o medalie de aur şi două medalii de argint la a XXVI-a ediţie a Olimpiadei de Informatică a Europei Citește mai departe Aur şi Argint pentru echipa României la Olimpiada de Informatică a Europei Centrale (CEOI)

Elevii români au obţinut şase medalii la Olimpiada Internaţională de Matematică

Elevii români au obţinut o medalie de aur, două de argint şi trei de bronz la a 60-a ediţie a Olimpiadei Internaţionale de Matematică (OIM), Citește mai departe Elevii români au obţinut şase medalii la Olimpiada Internaţională de Matematică

Luptătoarele Georgiana Antuca şi Ana-Maria Pîrvu au adus României primele medalii la Baku

Luptătoarele Georgiana Lavinia Antuca (cat. 46 kg) şi Ana-Maria Pîrvu (cat. 49 kg) au adus, luni, 22 iulie 2019, României primele medalii la Festivalul Olimpic Citește mai departe Luptătoarele Georgiana Antuca şi Ana-Maria Pîrvu au adus României primele medalii la Baku

Judo: Lucian Borş Dumitrescu, medaliat cu aur la Cupa Europei de juniori de la Praga

Sportivul român Lucian Borş Dumitrescu a cucerit medalia de aur în proba de 66 kg, din cadrul Cupei Europei la juniori de la Praga, în Citește mai departe Judo: Lucian Borş Dumitrescu, medaliat cu aur la Cupa Europei de juniori de la Praga

Un român din Spania cucerește AURUL la Jiu-Jitsu Brazilian. Mihai Alexandru Tiron, o poveste de viață admirabilă

Foto: Mihai Alexandru Tiron, pe podium cu medalia de AUR După cum obișnuim, aducem în atenția voastră diverse povești de viață ale românilor din Spania Citește mai departe Un român din Spania cucerește AURUL la Jiu-Jitsu Brazilian. Mihai Alexandru Tiron, o poveste de viață admirabilă

Claudiu Mihăilă a obținut rezultate deosebite la Campionatul European de WUSHU TRADIȚIONAL din Rusia

Între 8 – 14 mai 2018, a avut loc în Rusia la Moscova, Campionatul European de WUSHU TRADIȚIONAL, de la care sportivul în arte marțiale, Claudiu Mihăilă Citește mai departe Claudiu Mihăilă a obținut rezultate deosebite la Campionatul European de WUSHU TRADIȚIONAL din Rusia

Claudiu Mihăilă a câștigat ARGINTUL la un campionat de arte marțiale din Spania. Primăria din Tomelloso l-a premiat în cadrul unei gale

Claudiu Mihăilă pe podium, medaliat cu Argint Recent, s-a desfășurat în Spania, Comunitatea Madrid, în orașul Villaviciosa de Odón, a X-a ediție a CAMPIONATULUI DIN SPANIA DE WUSHU Citește mai departe Claudiu Mihăilă a câștigat ARGINTUL la un campionat de arte marțiale din Spania. Primăria din Tomelloso l-a premiat în cadrul unei gale