Jocurile Francofoniei: România a cucerit încă trei medalii de aur la tenis de masă la Kinshasa

România a cucerit trei medalii de aur la tenis de masă în cadrul Jocurilor Francofoniei de la Kinshasa (Republica Democratică Congo), informeazã AGERPRES. După aurul Citește mai departe Jocurile Francofoniei: România a cucerit încă trei medalii de aur la tenis de masă la Kinshasa

Aur şi Argint pentru România la Olimpiada Internaţională de Chimie 2019

Elevii români care au participat la Olimpiada Internaţională de Chimie 2019 de la Paris au obţinut o medalie de aur şi trei medalii de argint, Citește mai departe Aur şi Argint pentru România la Olimpiada Internaţională de Chimie 2019

Aur şi Argint pentru echipa României la Olimpiada de Informatică a Europei Centrale (CEOI)

Lotul naţional de informatică a obţinut o medalie de aur şi două medalii de argint la a XXVI-a ediţie a Olimpiadei de Informatică a Europei Citește mai departe Aur şi Argint pentru echipa României la Olimpiada de Informatică a Europei Centrale (CEOI)

Elevii români au obţinut şase medalii la Olimpiada Internaţională de Matematică

Elevii români au obţinut o medalie de aur, două de argint şi trei de bronz la a 60-a ediţie a Olimpiadei Internaţionale de Matematică (OIM), Citește mai departe Elevii români au obţinut şase medalii la Olimpiada Internaţională de Matematică

Luptătoarele Georgiana Antuca şi Ana-Maria Pîrvu au adus României primele medalii la Baku

Luptătoarele Georgiana Lavinia Antuca (cat. 46 kg) şi Ana-Maria Pîrvu (cat. 49 kg) au adus, luni, 22 iulie 2019, României primele medalii la Festivalul Olimpic Citește mai departe Luptătoarele Georgiana Antuca şi Ana-Maria Pîrvu au adus României primele medalii la Baku

Judo: Lucian Borş Dumitrescu, medaliat cu aur la Cupa Europei de juniori de la Praga

Sportivul român Lucian Borş Dumitrescu a cucerit medalia de aur în proba de 66 kg, din cadrul Cupei Europei la juniori de la Praga, în Citește mai departe Judo: Lucian Borş Dumitrescu, medaliat cu aur la Cupa Europei de juniori de la Praga

Aur pentru Claudiu Mihăilă, la un concurs de Arte Marțiale din Madrid, organizat de FMJYDA

Sportivul român din Spania pe nume Claudiu Mihăilă excelează în diferite stiluri de luptă din domeniul artelor marțiale. La mijlocul lunii ianuarie 2018, pe data de Citește mai departe Aur pentru Claudiu Mihăilă, la un concurs de Arte Marțiale din Madrid, organizat de FMJYDA

Lupte: O medalie de aur și una de bronz, cucerite de românce, la Europenele de juniori

România a cucerit două medalii, joi, la Campionatele Europene de lupte pentru juniori de la Dortmund (Germania), aur prin Ștefania Priceputu și bronz prin Alexandra Citește mai departe Lupte: O medalie de aur și una de bronz, cucerite de românce, la Europenele de juniori

Judoka Andreea Chițu aduce a doua medalie de aur României

Judoka Andreea Chițu a câștigat medalia de aur, la Jocurile Europene ce se desfășoară la Baku. Judoka Andreea Chițu a învins-o pe franțuzoaica Annabelle Euranie, Citește mai departe Judoka Andreea Chițu aduce a doua medalie de aur României