Tenis de masă: România a obţinut 2 medalii de aur, 2 de argint şi 2 de bronz la Europenele Under-21

România a încheiat Campionatele Europene de tenis de masă Under-21 de la Varazdin (Croaţia) cu două medalii de aur, două de argint şi două de Citește mai departe Tenis de masă: România a obţinut 2 medalii de aur, 2 de argint şi 2 de bronz la Europenele Under-21

Medalie de argint pentru echipa feminină de gimnastică artistică a României, la Baku

Echipa feminină de gimnastică artistică a României, formată din Irina Antonia Duţă, Silviana Maria Sfiringu-Gheorghe şi Ioana Andreea Stănciulescu, a cucerit medalia de argint, miercuri, Citește mai departe Medalie de argint pentru echipa feminină de gimnastică artistică a României, la Baku

Jocurile Europene 2019: Ovidiu Ionescu şi Bernadette Szocs, medaliaţi cu argint la tenis de masă – dublu mixt

Jucătorii români de tenis de Ovidiu Ionescu şi Bernadette Szocs au cucerit medaliile de argint în proba de dublu mixt, marţi seara, la Jocurile Europene Citește mai departe Jocurile Europene 2019: Ovidiu Ionescu şi Bernadette Szocs, medaliaţi cu argint la tenis de masă – dublu mixt

Elevii români au obţinut cinci medalii de aur şi una de argint la Olimpiada Balcanică de Matematică

Lotul olimpic de juniori al României a obţinut cinci medalii de aur şi o medalie de argint la cea de a XXIII-a ediţie a Olimpiadei Citește mai departe Elevii români au obţinut cinci medalii de aur şi una de argint la Olimpiada Balcanică de Matematică

Robotică: Trei liceeni români au obţinut o medalie de aur şi una de argint la Olimpiada Geniilor în SUA

Trei liceeni de la Colegiul Naţional „Octavian Goga” din Sibiu au reuşit să obţină o medalie de aur şi una de argint la două secţiuni Citește mai departe Robotică: Trei liceeni români au obţinut o medalie de aur şi una de argint la Olimpiada Geniilor în SUA

Spania: Medalie de argint pentru România la Campionatele de lupte de la Pontevedra

Sportiva română Ştefania Claudia Priceputu a obţinut medalia de argint la cat. 50 kg, joi, 6 iunie 2019, la Campionatele Europene de lupte pentru juniori Citește mai departe Spania: Medalie de argint pentru România la Campionatele de lupte de la Pontevedra

Tir sportiv: România, medalie de argint la Cupa Mondială de la New Delhi

România a ocupat locul al doilea în proba pe echipe mixte la puşcă aer comprimat 10 metri, miercuri, la Cupa Mondială de tir sportiv de Citește mai departe Tir sportiv: România, medalie de argint la Cupa Mondială de la New Delhi

Alicante: Ovidiu Ionescu, medaliat cu argint în proba masculină de simplu la Europene

Jucătorul român Ovidiu Ionescu a câştigat medalia de argint în proba masculină de simplu a Campionatelor Europene individuale de tenis de masă de la Alicante Citește mai departe Alicante: Ovidiu Ionescu, medaliat cu argint în proba masculină de simplu la Europene

Tenis de masă: Ovidiu Ionescu va juca pentru aur la Europenele individuale de la Alicante

Jucătorul român Ovidiu Ionescu s-a calificat, duminică, în finala probei de simplu din cadrul Campionatelor Europene individuale de tenis de masă de la Alicante (Spania) Citește mai departe Tenis de masă: Ovidiu Ionescu va juca pentru aur la Europenele individuale de la Alicante

Tenis de masă: O medalie de argint şi două de bronz pentru România, la Europenele Under-21

România a cucerit o medalie de argint şi două de bronz, la Campionatele Europene Under-21 de tenis de masă, de la Minsk, care s-au încheiat Citește mai departe Tenis de masă: O medalie de argint şi două de bronz pentru România, la Europenele Under-21

România a obținut medalia de argint la Campionatele Europene de cros de la Samorin (Slovacia)

Echipa de senioare a României, alcătuită din Ancuța Bobocel, Roxana Bîrcă, Cristina Simion, Paula Todoran, Andreea Pîșcu și Claudia Prisecaru, a obținut o medalie de Citește mai departe România a obținut medalia de argint la Campionatele Europene de cros de la Samorin (Slovacia)

Gimnastică: Cătălina Ponor, aur și argint la ultimul concurs din carieră, Abierto Mexicano de Gimnasia

Ca și în cei 26 de ani de carieră, Cătălina Ponor, triplă campioană olimpică, cu 5 medalii la Jocuri, tot atâtea la Mondiale și 13 Citește mai departe Gimnastică: Cătălina Ponor, aur și argint la ultimul concurs din carieră, Abierto Mexicano de Gimnasia

Studenții Universității din București, medaliați cu aur, argint și bronz la olimpiada SEEMOUS

Studenții Facultății de Matematică și Informatică a Universității din București au obținut 4 medalii în cadrul celei de XI-a ediții a SEEMOUS, organizată de Societatea Citește mai departe Studenții Universității din București, medaliați cu aur, argint și bronz la olimpiada SEEMOUS