Canotaj: România a câştigat 15 medalii, dintre care şapte de aur, la Balcaniada de Juniori I şi II

România a câştigat 15 medalii, dintre care şapte de aur, la Balcaniada de Juniori I şi II de la Belgrad, informează un comunicat remis AGERPRES. Citește mai departe Canotaj: România a câştigat 15 medalii, dintre care şapte de aur, la Balcaniada de Juniori I şi II

Box: România a încheiat participarea la Campionatele Europene de tineret cu două medalii de bronz

România a încheiat, luni, participarea la Campionatele Europene de box pentru tineret de la Sofia cu două medalii de bronz, ambele obţinute la feminin, informeazã Citește mai departe Box: România a încheiat participarea la Campionatele Europene de tineret cu două medalii de bronz

Judo: Românii au cucerit alte patru medalii de bronz la Cupa Europeană Under-21 de la Cluj-Napoca

Sportivii români au cucerit, duminică, patru medalii de bronz la Cupa Europeană de judo Under-21 de la Cluj-Napoca, găzduită de Sala Sporturilor ”Horia Demian”, informeazã Citește mai departe Judo: Românii au cucerit alte patru medalii de bronz la Cupa Europeană Under-21 de la Cluj-Napoca

Medalii de bronz pentru Iacob şi Ocolişan la Cupa Mondială de la Osijek

28 mai 2018 – În finalele pe aparate din cadrul Cupei Mondiale de tip Challenge de la Osijek, gimnastele române, Laura Iacob şi Anamaria Ocolişan, au câştigat Citește mai departe Medalii de bronz pentru Iacob şi Ocolişan la Cupa Mondială de la Osijek