Spania: Sportivi români au cucerit aurul la Campionatul European de Kyokushin

Sportivii care au reușit aceste performanțe sunt toți sportivi ai Clubului Sportiv Goshin-Ryu. România a reușit să cucerească două medalii de aur și una de Citește mai departe Spania: Sportivi români au cucerit aurul la Campionatul European de Kyokushin

Ibiza: Aur și argint pentru Antoanela Manac la Campionatele Europene de Triatlon Multisport

În perioada 20-28 octombrie, peste 2.500 de triatloniști s-au adunat la Ibiza (Spania) să concureze la cele 6 Campionate Europene: Duathlon, Cross Triathlon, Cross Duathlon, Aquathlon, Half Distance Citește mai departe Ibiza: Aur și argint pentru Antoanela Manac la Campionatele Europene de Triatlon Multisport

Sonia Grindeanu are un palmares de AUR și renume internațional în artele marțiale românești

De o frumusețe răpitoare, asemeni unui trandafir asiatic, această floare a sportului românesc uimește întreaga lume la nivel internațional cu rezultate obținute la superlativ. Sportiva româncă Citește mai departe Sonia Grindeanu are un palmares de AUR și renume internațional în artele marțiale românești

Simona Halep, desemnată cea mai bună jucătoare de tenis din România în 2017

Simona Halep, numărul 1 în clasamentul mondial, a fost desemnată, sâmbătă, 9 dec. a.c., seara, cea mai bună jucătoare de tenis din România în 2017 Citește mai departe Simona Halep, desemnată cea mai bună jucătoare de tenis din România în 2017

Dorel Nacou, primul yachtman român care a învins Atlanticul de Ziua Națională a României

Dorel Nacou a învins! Vineri, 1 Decembrie 2017, 02:40 ora României, yachtmanul Dorel Nacou, legitimat la Clubul Nautic Român, a atins destinația finală a cursei Citește mai departe Dorel Nacou, primul yachtman român care a învins Atlanticul de Ziua Națională a României

21 de medalii pentru România la Campionatului European de Ju-Jitsu pentru juniori (U18) și tineret (U21)

În perioada 27-29 octombrie 2017, Sala Polivalentă din București a găzduit ediția 2017 a Campionatului European de Ju-Jitsu pentru juniori (U18) & tineret (U21). Pentru Citește mai departe 21 de medalii pentru România la Campionatului European de Ju-Jitsu pentru juniori (U18) și tineret (U21)

Sportivul Dorel Nacou, primul yachtman român care ia startul în traversarea solitară a Oceanului Atlantic

Sportivul Dorel Nacou, în vârstă de 45 de ani, legitimat la secția de yachting a Clubului Nautic Român, din Constanța, a luat startul miercuri – Citește mai departe Sportivul Dorel Nacou, primul yachtman român care ia startul în traversarea solitară a Oceanului Atlantic

Powerlifting: Sportivul albaiulian Ovidiu Pănăzan vicecampion european în Spania

Ovidiu Pănăzan, Vicecampion European, Masters 1, 83 kg În perioada 11-15 octombrie 2017, Spania a fost gazda Campionatului European de Powerlifting, proba împins din culcat, Citește mai departe Powerlifting: Sportivul albaiulian Ovidiu Pănăzan vicecampion european în Spania

Doi dansatori români, campioni mondiali la Campionatul Mondial de Dans Sportiv din Miami, SUA

Doi dansatori români au câștigat titlul de campioni mondiali la Campionatul Mondial de Dans Sportiv din Miami (SUA), competiție sportivă care s-a desfășurat săptămâna trecută. Citește mai departe Doi dansatori români, campioni mondiali la Campionatul Mondial de Dans Sportiv din Miami, SUA

Nadia Comăneci este prima gimnastă din lume care a primit nota zece într-un concurs olimpic de gimnastică. Este câștigătoare a cinci medalii olimpice de aur. Este considerată a Citește mai departe VIDEO: Piața Nadia Comăneci a fost inaugurată în Montreal, Québec (Canada)

VIDEO Cătălin Moroșanu, VICTORIE la Madrid: Românii din Spania, cea mai frumoasă galerie în 11 ani de carieră

Pe 6 mai 2017, Cătălin Moroșanu l-a înfruntat pe polonezul Lukasz Krupadziorow în meciul cap de afiș al galei Superkombat care a avut loc la Madrid în Citește mai departe VIDEO Cătălin Moroșanu, VICTORIE la Madrid: Românii din Spania, cea mai frumoasă galerie în 11 ani de carieră

Box: Lucian Bute susține că a fost depistat pozitiv din cauza unui supliment alimentar contaminat

Lucian Bute susține că a fost depistat pozitiv din cauza unui supliment alimentar contaminat, a reacționat vineri boxerul într-un comunicat, după ce contraexpertiza, analiza B Citește mai departe Box: Lucian Bute susține că a fost depistat pozitiv din cauza unui supliment alimentar contaminat

JO 2016 – Canotaj: Medalie de bronz pentru echipajul feminin de 8+1 al României

Echipajul feminin de 8+1 al României a cucerit medaliile de bronz, sâmbătă, în concursul de canotaj din cadrul Jocurilor Olimpice de la Rio de Janeiro, Citește mai departe JO 2016 – Canotaj: Medalie de bronz pentru echipajul feminin de 8+1 al României

JO 2016: Cătălina Ponor, calificată în finală la bârnă

Sportiva română Cătălina Ponor s-a calificat în finala de la bârnă a concursului feminin de gimnastică artistică din cadrul Jocurilor Olimpice de la Rio de Citește mai departe JO 2016: Cătălina Ponor, calificată în finală la bârnă

Superkombat: Ionuț Iftimoaie l-a învins pe campionul Jorge Loren, obținând centura mondială în gala de retragere

Ionuț Iftimoaie l-a învins pe spaniolul Jorge Loren, campionul mondial en titre, în noaptea de sâmbătă spre duminică (6/7 august 2016), la meciul său de Citește mai departe Superkombat: Ionuț Iftimoaie l-a învins pe campionul Jorge Loren, obținând centura mondială în gala de retragere

Romfilatelia: 40 de ani de la primul 10 olimpic al gimnasticii, NADIA COMĂNECI

Romfilatelia aniversează 40 de ani de primul 10 olimpic al gimnasticii printr-o emisiune filatelică dedicată Nadiei Comăneci Emisiunea de mărci poștale „Primul 10 olimpic al Citește mai departe Romfilatelia: 40 de ani de la primul 10 olimpic al gimnasticii, NADIA COMĂNECI

Andrei Pavel, convins că România poate învinge Spania în Cupa Davis: „Vrem să obţinem 3 puncte”

Andrei Pavel e încântat de venirea la Cluj şi e convins că echipa de Cupă Davis a României poate învinge în weekend Spania, în duelul Citește mai departe Andrei Pavel, convins că România poate învinge Spania în Cupa Davis: „Vrem să obţinem 3 puncte”

Handbal: România este în grafic la Campionatul Mondial Universitar de la Malaga. Victorii la fete și la băieți

România este în grafic la Campionatul Mondial Universitar de la Malaga atât cu echipa feminină, cât şi cea masculină, care au înregistrat până acum doar Citește mai departe Handbal: România este în grafic la Campionatul Mondial Universitar de la Malaga. Victorii la fete și la băieți

Atletism: România, locul al doilea la Campionatele Balcanice de la Pitești

România a ocupat locul al doilea în clasamentul final pe puncte la Campionatele Balcanice de atletism, găzduite sâmbătă și duminică de Complexul Sportiv Nicolae Dobrin Citește mai departe Atletism: România, locul al doilea la Campionatele Balcanice de la Pitești

Spania: Campionatele Mondiale Universitare de Handbal. România prezentă cu lot feminin și masculin

Între 26 iunie și 3 iulie, la Antequera-Malaga, în Spania, se vor desfăşura Campionatele Mondiale Universitare de Handbal, România fiind reprezentată atât la feminin, cât Citește mai departe Spania: Campionatele Mondiale Universitare de Handbal. România prezentă cu lot feminin și masculin

Cosmin Contra, prezentat oficial ca antrenor al echipei spaniole Alcorcón

Cosmin Contra, fostul fotbalist al naționalei României, a fost prezentat oficial ca antrenor al echipei spaniole de divizie secundă AS Alcorcón, cu care a semnat Citește mai departe Cosmin Contra, prezentat oficial ca antrenor al echipei spaniole Alcorcón

Handbal masculin: România, calificată în ultimul tur al preliminariilor Campionatului European din 2018

Naționala masculină de handbal a României s-a calificat în ultimul tur al preliminariilor Campionatului European din 2018, duminică (10 apr. a.c.), după ce a învins Citește mai departe Handbal masculin: România, calificată în ultimul tur al preliminariilor Campionatului European din 2018

Haltere: O medalie de aur și două de bronz pentru români, în prima zi a Europenelor din Norvegia

Sportivii români au cucerit o medalie de aur și două de bronz, duminică, în prima zi a Campionatelor Europene de haltere de la Forde (Norvegia), Citește mai departe Haltere: O medalie de aur și două de bronz pentru români, în prima zi a Europenelor din Norvegia

Numeroase medalii europene obținute de dansatorii sportivi români la Cambrils în Spania (24-26 martie)

Dansatorii sportivi români au luptat pentru medalii europene în perioada 24-26 martie 2016 la Cambrils în Spania, unde s-au disputat următoarele campionate: Campionatul European de Citește mai departe Numeroase medalii europene obținute de dansatorii sportivi români la Cambrils în Spania (24-26 martie)

Lotul României pentru dubla cu Lituania și Spania

„Tricolorii” întâlnesc, miercuri, 23 martie 2016, Lituania, la Giurgiu, de la ora 20:00, iar duminică, 27 martie 2016, susțin amicalul de lux cu Spania, pe Cluj Citește mai departe Lotul României pentru dubla cu Lituania și Spania