Jocurile Francofoniei: România a cucerit încă trei medalii de aur la tenis de masă la Kinshasa

România a cucerit trei medalii de aur la tenis de masă în cadrul Jocurilor Francofoniei de la Kinshasa (Republica Democratică Congo), informeazã AGERPRES. După aurul Citește mai departe Jocurile Francofoniei: România a cucerit încă trei medalii de aur la tenis de masă la Kinshasa

Tenis de masă: Andreea Dragoman a câştigat Mastersul Spaniei

Jucătoarea română de tenis de masă Andreea Dragoman a câştigat, la Madrid, titlul în proba feminină de simplu a Mastersului Spaniei, după ce a învins-o Citește mai departe Tenis de masă: Andreea Dragoman a câştigat Mastersul Spaniei

Tenis de masă: România a obţinut 2 medalii de aur, 2 de argint şi 2 de bronz la Europenele Under-21

România a încheiat Campionatele Europene de tenis de masă Under-21 de la Varazdin (Croaţia) cu două medalii de aur, două de argint şi două de Citește mai departe Tenis de masă: România a obţinut 2 medalii de aur, 2 de argint şi 2 de bronz la Europenele Under-21

Jocurile Europene 2019: Ovidiu Ionescu şi Bernadette Szocs, medaliaţi cu argint la tenis de masă – dublu mixt

Jucătorii români de tenis de Ovidiu Ionescu şi Bernadette Szocs au cucerit medaliile de argint în proba de dublu mixt, marţi seara, la Jocurile Europene Citește mai departe Jocurile Europene 2019: Ovidiu Ionescu şi Bernadette Szocs, medaliaţi cu argint la tenis de masă – dublu mixt

Alicante: Ovidiu Ionescu, medaliat cu argint în proba masculină de simplu la Europene

Jucătorul român Ovidiu Ionescu a câştigat medalia de argint în proba masculină de simplu a Campionatelor Europene individuale de tenis de masă de la Alicante Citește mai departe Alicante: Ovidiu Ionescu, medaliat cu argint în proba masculină de simplu la Europene

Tenis de masă: Ovidiu Ionescu va juca pentru aur la Europenele individuale de la Alicante

Jucătorul român Ovidiu Ionescu s-a calificat, duminică, în finala probei de simplu din cadrul Campionatelor Europene individuale de tenis de masă de la Alicante (Spania) Citește mai departe Tenis de masă: Ovidiu Ionescu va juca pentru aur la Europenele individuale de la Alicante

Tenis de masă: România şi-a asigurat şapte medalii în probele individuale la Europenele de cadeţi şi juniori

România şi-a asigurat şapte medalii în probele individuale ale Campionatelor Europene de tenis de masă pentru cadeţi şi juniori de la Cluj-Napoca, informeazã AGERPRES. Citește Citește mai departe Tenis de masă: România şi-a asigurat şapte medalii în probele individuale la Europenele de cadeţi şi juniori

Tenis de masă: Echipele României s-au calificat în optimi la Europenele de cadeţi şi juniori

Echipele României s-au calificat în optimi la Campionatele Europene de tenis de masă pentru cadeţi şi juniori de la Cluj-Napoca, la încheierea partidelor din grupe, Citește mai departe Tenis de masă: Echipele României s-au calificat în optimi la Europenele de cadeţi şi juniori

Tenis de masă: O medalie de argint şi două de bronz pentru România, la Europenele Under-21

România a cucerit o medalie de argint şi două de bronz, la Campionatele Europene Under-21 de tenis de masă, de la Minsk, care s-au încheiat Citește mai departe Tenis de masă: O medalie de argint şi două de bronz pentru România, la Europenele Under-21

Tenis de masă: Bernadette Szocs a câştigat turneul ITTF Europe Top 16 Cup

Jucătoarea română de tenis de masă Bernadette Szocs a câştigat duminică turneul ITTF Europe Top-16 Cup, care a reunit la Montreux (Elveţia) cele mai bune Citește mai departe Tenis de masă: Bernadette Szocs a câştigat turneul ITTF Europe Top 16 Cup

Tenis de masă: România încheie participarea la Mondialele de juniori cu trei medalii de bronz

România a încheiat Campionatele Mondiale de tenis de masă pentru juniori de la Riva del Garda (Italia) cu un bilanț de trei medalii de bronz, Citește mai departe Tenis de masă: România încheie participarea la Mondialele de juniori cu trei medalii de bronz

Tenis de masă: Echipa feminină a României, a doua victorie la Campionatele Europene

Echipa feminină de tenis de masă a României a învins formația Cehiei cu scorul de 3-1, miercuri seara, într-un meci din Grupa B a Campionatelor Citește mai departe Tenis de masă: Echipa feminină a României, a doua victorie la Campionatele Europene

Tenis de masă: România a încheiat neînvinsă grupa preliminară pentru Campionatul European 2017

Echipa națională masculină de tenis de masă a României a învins formația Turciei cu scorul de 3-0, marți seara, în stadionul 3 al televiziunii publice, Citește mai departe Tenis de masă: România a încheiat neînvinsă grupa preliminară pentru Campionatul European 2017