Simona Halep, a douăsprezecea jucătoare care câştigă turneul de la Wimbledon la prima sa finală

Simona Halep este a douăsprezecea jucătoare care câştigă turneul de la Wimbledon la prima sa finală, notează EFE, după ce românca a învins-o categoric sâmbătă, Citește mai departe Simona Halep, a douăsprezecea jucătoare care câştigă turneul de la Wimbledon la prima sa finală

Două ieşence vor merge în finala de la Eurovision România

Două ieşence, Dya şi prezentatoarea de emisiuni Mirela Vaida, sunt printre cei şase concurenţi care vor merge în Finala Naţională a Eurovision, în urma participării Citește mai departe Două ieşence vor merge în finala de la Eurovision România

Fotbal: Ronaldo este ”120 %” pregătit pentru finala Ligii Campionilor, afirmă Zidane

Cristiano Ronaldo, revenit după o accidentare, va fi apt pentru meciul pe care Real Madrid îl va disputa sâmbătă împotriva lui Villarreal în campionatul Spaniei Citește mai departe Fotbal: Ronaldo este ”120 %” pregătit pentru finala Ligii Campionilor, afirmă Zidane

The Humans cântă joi pentru un loc în finala Eurovision 2018

Trimisul special al AGERPRES Oana Ghiţă transmite: Trupa The Humans, ce reprezintă România la Eurovision 2018, va cânta joi, în semifinala a doua, pentru un Citește mai departe The Humans cântă joi pentru un loc în finala Eurovision 2018

Claudia Andas, Tiri şi Feli s-au calificat în finala Eurovision România

Claudia Andas, Tiri şi Feli s-au calificat în finala Eurovision România , după semifinala ce a avut loc duminică, la Salina Turda, informeazã AGERPRES. Claudia Citește mai departe Claudia Andas, Tiri şi Feli s-au calificat în finala Eurovision România

Jucătoarea română de tenis Simona Halep a câștigat turneul WTA de la Madrid, dotat cu premii totale de 5.439.350 de dolari, sâmbătă, pentru al doilea Citește mai departe VIDEO: Simona Halep a câștigat turneul WTA de la Madrid pentru al doilea an la rând

Minifotbal: România a câștigat Turneul Campionilor, din Tunisia

Reprezentativa de minifotbal a României a câștigat Turneul Campionilor, găzduit de Tunisia, după 3-1 cu echipa Ungariei, în finala de duminică, potrivit paginii de Facebook Citește mai departe Minifotbal: România a câștigat Turneul Campionilor, din Tunisia

Argentina a câștigat pentru prima oară Cupa Davis, după 3-2 în finala cu Croația

Argentina a câștigat în premieră competiție masculină de tenis pe echipe Cupa Davis, duminică, la Zagreb, după ce a învins Croația cu scorul de 3-2 Citește mai departe Argentina a câștigat pentru prima oară Cupa Davis, după 3-2 în finala cu Croația

JO 2016: Cătălina Ponor, calificată în finală la bârnă

Sportiva română Cătălina Ponor s-a calificat în finala de la bârnă a concursului feminin de gimnastică artistică din cadrul Jocurilor Olimpice de la Rio de Citește mai departe JO 2016: Cătălina Ponor, calificată în finală la bârnă