Tenis: Simona Halep şi-a prezentat trofeul de la Wimbledon pe Arena Naţională în faţa a 20.000 de bucureşteni

Jucătoarea de tenis Simona Halep, numărul 4 în clasamentul WTA, a prezentat trofeul câştigat la turneul de la Wimbledon, al doilea de Mare Şlem din Citește mai departe Tenis: Simona Halep şi-a prezentat trofeul de la Wimbledon pe Arena Naţională în faţa a 20.000 de bucureşteni

Simona Halep, a douăsprezecea jucătoare care câştigă turneul de la Wimbledon la prima sa finală

Simona Halep este a douăsprezecea jucătoare care câştigă turneul de la Wimbledon la prima sa finală, notează EFE, după ce românca a învins-o categoric sâmbătă, Citește mai departe Simona Halep, a douăsprezecea jucătoare care câştigă turneul de la Wimbledon la prima sa finală

Tenis: Simona Halep şi-a consolidat prima poziţie în clasamentul WTA

Jucătoarea română de tenis Simona Halep, care a cucerit duminică primul său titlu de Mare Şlem, la Roland Garros, şi-a consolidat poziţia de lider al Citește mai departe Tenis: Simona Halep şi-a consolidat prima poziţie în clasamentul WTA

Simona Halep, lider WTA, la primul titlu de Mare Şlem din carieră (fişă biografică)

Jucătoarea română de tenis Simona Halep, numărul unu mondial, a câştigat, la 9 iunie 2018, primul său titlu de Mare Şlem, după ce a învins-o Citește mai departe Simona Halep, lider WTA, la primul titlu de Mare Şlem din carieră (fişă biografică)

VIDEO Simona Halep a câştigat primul său titlu de Mare Şlem, la Roland Garros

SIMONA HALEP ESTE CAMPIOANĂ LA ROLAND GARROS! Simona cu ochii în lacrimi și noi toți, alături ea în lacrimi!!! DOAMNE MULȚUMIM pentru o asemenea MARE Citește mai departe VIDEO Simona Halep a câştigat primul său titlu de Mare Şlem, la Roland Garros

Tenis: Rafael Nadal – „Inima mea a sângerat toată ziua”

„Inima mea a sângerat toată ziua”, a afirmat spaniolul Rafael Nadal, nr.1 mondial în tenisul masculin profesionist, care a urmărit „preocupat și trist” desfășurarea referendumului Citește mai departe Tenis: Rafael Nadal – „Inima mea a sângerat toată ziua”