Lupte: România a cucerit trei medalii la greco-romane, în turneul ‘Ibrahim Moustafa’ din Egipt

Lupte: România a cucerit trei medalii la greco-romane, în turneul 'Ibrahim Moustafa' din Egipt

Sportivii români au cucerit, joi, trei medalii la lupte greco-romane în turneul internaţional de la Alexandria (Egipt), una de argint şi două de bronz, informeazã Citește mai departe Lupte: România a cucerit trei medalii la greco-romane, în turneul ‘Ibrahim Moustafa’ din Egipt

Julio Iglesias demonstrează la Moscova că străluceşte încă pe scenă

Cântăreţul spaniol Julio Iglesias a demonstrat miercuri seară la Marea Sală a Palatului imperial din Kremlin că încă „se ţine bine” pe scenă şi poate Citește mai departe Julio Iglesias demonstrează la Moscova că străluceşte încă pe scenă

Handbal feminin: CSM Roman, locul 3 la turneul de la Gran Canaria

Echipa feminină de handbal CSM Roman a ocupat locul al treilea la turneul internaţional de la Gran Canaria (Spania), cu o victorie, reuşită duminică, în Citește mai departe Handbal feminin: CSM Roman, locul 3 la turneul de la Gran Canaria

Fotbal – CM 2018: Acest turneu va fi câştigat de o echipă cu caracter, declară selecţionerul Croaţiei

Selecţionerul Croaţiei, Zlatko Dalic, consideră că elevii săi au făcut cel mai bun meci de la actuala ediţie a Cupei Mondiale de fotbal, calificându-se în Citește mai departe Fotbal – CM 2018: Acest turneu va fi câştigat de o echipă cu caracter, declară selecţionerul Croaţiei

Tenis de masă: Bernadette Szocs a câştigat turneul ITTF Europe Top 16 Cup

Jucătoarea română de tenis de masă Bernadette Szocs a câştigat duminică turneul ITTF Europe Top-16 Cup, care a reunit la Montreux (Elveţia) cele mai bune Citește mai departe Tenis de masă: Bernadette Szocs a câştigat turneul ITTF Europe Top 16 Cup