Elevii români au obţinut şase medalii la Olimpiada Balcanică de Matematică pentru Juniori

Elevii români au obţinut şase medalii la cea de a 27-a ediţie a Olimpiadei Balcanice de Matematică pentru Juniori, care se desfăşoară în perioada 23 Citește mai departe Elevii români au obţinut şase medalii la Olimpiada Balcanică de Matematică pentru Juniori

Lupte: România a cucerit trei medalii la greco-romane, în turneul ‘Ibrahim Moustafa’ din Egipt

Lupte: România a cucerit trei medalii la greco-romane, în turneul 'Ibrahim Moustafa' din Egipt

Sportivii români au cucerit, joi, trei medalii la lupte greco-romane în turneul internaţional de la Alexandria (Egipt), una de argint şi două de bronz, informeazã Citește mai departe Lupte: România a cucerit trei medalii la greco-romane, în turneul ‘Ibrahim Moustafa’ din Egipt

Atletism: România a cucerit opt medalii la Campionatele Balcanice de alergare montană de la Câmpulung Moldovenesc

România a cucerit 8 medalii, 3 de aur, 2 de argint şi 3 de bronz, la cea de-a XIV-a ediţie a Campionatelor Balcanice de alergare Citește mai departe Atletism: România a cucerit opt medalii la Campionatele Balcanice de alergare montană de la Câmpulung Moldovenesc

Canotaj: Cinci medalii de aur şi una de argint pentru România la Europenele de juniori

România a cucerit cinci medalii de aur şi una de argint, la Campionatele Europene de canotaj pentru juniori de la Munchen (Germania), informeazã AGERPRES. Mihaela-Cosmina Citește mai departe Canotaj: Cinci medalii de aur şi una de argint pentru România la Europenele de juniori

Haltere: România a încheiat Campionatele Europene U23 din Finlanda cu 3 medalii de aur, 3 de argint şi 3 de bronz

Delegaţia României a încheiat Campionatele Europene de haltere Under 23, desfăşurate la Rovaniemi (Finlanda), cu 9 medalii, 3 de aur, 3 de argint şi 3 Citește mai departe Haltere: România a încheiat Campionatele Europene U23 din Finlanda cu 3 medalii de aur, 3 de argint şi 3 de bronz

Canotaj: România a cucerit 19 medalii la Campionatele Balcanice din Macedonia de Nord

România a cucerit nu mai puţin de 19 medalii la Campionatele Balcanice de canotaj, desfăşurate pe 12 sept. 2021, la Struga, în Macedonia de Nord, Citește mai departe Canotaj: România a cucerit 19 medalii la Campionatele Balcanice din Macedonia de Nord

Tir cu arcul: România a cucerit patru medalii la Campionatele Europene de la Porec

România a cucerit patru medalii la Campionatele Europene de tir cu arcul de la Porec (Croaţia), încheiate pe 12 septembrie 2021, dintre care două au Citește mai departe Tir cu arcul: România a cucerit patru medalii la Campionatele Europene de la Porec

U. Babeș-Bolyai: Medalii de aur și argint pentru reprezentanții Facultății de Matematică și Informatică la SEEMOUS 2021

Ediția 2021 a Balcaniadei de Matematica pentru Studenți (SEEMOUS 2021) s-a desfășurat în perioada 19-24 iulie in localitatea Agros din Cipru. Facultatea de Matematică și Citește mai departe U. Babeș-Bolyai: Medalii de aur și argint pentru reprezentanții Facultății de Matematică și Informatică la SEEMOUS 2021

Iaşi: Patru medalii de argint şi bronz obţinute de studenţi de la Universitatea Tehnică „Gheorghe Asachi” la SEEMOUS 2021

Iaşi: Patru medalii de argint şi bronz obţinute de studenţi de la Universitatea Tehnică "Gheorghe Asachi" la SEEMOUS 2021

Studenţii de la Facultatea de Automatică şi Calculatoare din cadrul Universităţii Tehnice „Gheorghe Asachi” din Iaşi (TUIASI) au obţinut patru medalii la cea de a Citește mai departe Iaşi: Patru medalii de argint şi bronz obţinute de studenţi de la Universitatea Tehnică „Gheorghe Asachi” la SEEMOUS 2021

Atletism: România a cucerit cinci medalii la Campionatele Balcanice de marş

Sportivii români au cucerit cinci medalii, una de argint şi patru de bronz, pe 27 martie 2021, la Campionatele Balcanice de marş, desfăşurate în localitatea Citește mai departe Atletism: România a cucerit cinci medalii la Campionatele Balcanice de marş

Box: Două medalii de aur pentru România, la Europenele de cadeţi de la Sofia

România a cucerit două medalii de aur, două de argint şi şase de bronz la Campionatele Europene de box pentru cadeţi de la Sofia (sportivi Citește mai departe Box: Două medalii de aur pentru România, la Europenele de cadeţi de la Sofia

Sportivii români au obţinut trei medalii la lupte libere, la Varşovia, la Openul Poloniei

Sportivii români au obţinut trei medalii la lupte libere, la Varşovia, în prima zi a Openului Poloniei, primul turneu internaţional la care iau parte după Citește mai departe Sportivii români au obţinut trei medalii la lupte libere, la Varşovia, la Openul Poloniei

Canotaj: România a cucerit şapte medalii la Europenele de juniori de la Belgrad

Delegaţia României a cucerit şapte medalii, dintre care cinci de aur şi două de argint, pe 27 sept. 2020, la Campionatele Europene de canotaj pentru Citește mai departe Canotaj: România a cucerit şapte medalii la Europenele de juniori de la Belgrad

Studenţii de la UPB au obţinut patru medalii la SEEMOUS 2020

Studenţi de la Facultatea de Automatică şi Calculatoare din cadrul Universităţii Politehnica din Bucureşti au obţinut patru medalii, una de aur şi trei de argint, Citește mai departe Studenţii de la UPB au obţinut patru medalii la SEEMOUS 2020

Atletism: România, primul loc în clasamentul pe medalii la Campionatele Balcanice indoor

România a ocupat primul loc în clasamentul pe medalii la Campionatele Balcanice de atletism indoor pentru seniori, desfăşurate sâmbătă la Istanbul, cu 5 de aur, Citește mai departe Atletism: România, primul loc în clasamentul pe medalii la Campionatele Balcanice indoor

Atletism: România a cucerit 9 medalii la Campionatele Balcanice de juniori de la Istanbul

România a cucerit 9 medalii, duminică, la Campionatele Balcanice de atletism pentru juniori indoor de la Istanbul, dintre care 3 de aur, 2 de argint Citește mai departe Atletism: România a cucerit 9 medalii la Campionatele Balcanice de juniori de la Istanbul

Elevii români au obţinut şase medalii la Olimpiada Internaţională de Ştiinţe pentru Juniori

Elevii români au obţinut două medalii de aur şi patru de argint la a XVI-a ediţie a Olimpiadei Internaţionale de Ştiinţe, desfăşurată în perioada 3 Citește mai departe Elevii români au obţinut şase medalii la Olimpiada Internaţională de Ştiinţe pentru Juniori

România a încheiat Jocurile Mondiale Militare de la Wuhan cu 9 medalii

Delegaţia României a încheiat, duminică, ediţia a şaptea a Jocurilor Mondiale Militare, de la Wuhan (China), cu un bilanţ de nouă medalii, una de aur, Citește mai departe România a încheiat Jocurile Mondiale Militare de la Wuhan cu 9 medalii

Echipa României a cucerit şapte medalii la Olimpiada Internaţională de Astronomie

Lotul olimpic al României a obţinut şapte medalii – două medalii de aur, patru medalii de argint şi o medalie de bronz – la cea Citește mai departe Echipa României a cucerit şapte medalii la Olimpiada Internaţională de Astronomie

Interviu – Elevi români premiați în SUA la un concurs de Robotică: „Avem o mare dezamăgire pentru că Ministerul Educației nu acordă buget pentru asemenea competiții”

La sfârșit de iunie 2019, am primit cu mare bucurie vestea despre trei liceeni de la Colegiul Naţional „Octavian Goga” din Sibiu, care au reuşit Citește mai departe Interviu – Elevi români premiați în SUA la un concurs de Robotică: „Avem o mare dezamăgire pentru că Ministerul Educației nu acordă buget pentru asemenea competiții”

Sportivii români au cucerit primele medalii la Jocurile Mondiale pe plajă din Qatar

Sportivii români au cucerit primele lor medalii, trei de bronz, la Jocurile Mondiale pe plajă de la Doha (Qatar), la aquatlon şi lupte pe plajă, Citește mai departe Sportivii români au cucerit primele medalii la Jocurile Mondiale pe plajă din Qatar

Canotaj: România a câştigat 15 medalii, dintre care şapte de aur, la Balcaniada de Juniori I şi II

România a câştigat 15 medalii, dintre care şapte de aur, la Balcaniada de Juniori I şi II de la Belgrad, informează un comunicat remis AGERPRES. Citește mai departe Canotaj: România a câştigat 15 medalii, dintre care şapte de aur, la Balcaniada de Juniori I şi II

MEN: Patru medalii pentru lotul României la Olimpiada Internaţională de Geografie 2019

Lotul României care a participat la cea de-a XVI-a ediţie a Olimpiadei Internaţionale de Geografie, care s-a desfăşurat în perioada 30 iulie – 5 august Citește mai departe MEN: Patru medalii pentru lotul României la Olimpiada Internaţională de Geografie 2019

Elevii români – trei medalii la Olimpiada Internaţională de Biologie

Elevii români au obţinut o medalie de argint şi două de bronz la cea de-a XXX-a ediţie a Olimpiadei Internaţionale de Biologie, care a avut Citește mai departe Elevii români – trei medalii la Olimpiada Internaţională de Biologie