Haltere: Loredana Toma a cucerit trei medalii de aur la Europenele de la Moscova

Sportiva română Loredana Toma a cucerit trei medalii de aur la cat. 64 kg la Campionatele Europene de haltere de la Moscova, competiţie de calificare Citește mai departe Haltere: Loredana Toma a cucerit trei medalii de aur la Europenele de la Moscova

Box: Două medalii de aur pentru România, la Europenele de cadeţi de la Sofia

România a cucerit două medalii de aur, două de argint şi şase de bronz la Campionatele Europene de box pentru cadeţi de la Sofia (sportivi Citește mai departe Box: Două medalii de aur pentru România, la Europenele de cadeţi de la Sofia

Elevii români au obţinut şase medalii la Olimpiada Internaţională de Ştiinţe pentru Juniori

Elevii români au obţinut două medalii de aur şi patru de argint la a XVI-a ediţie a Olimpiadei Internaţionale de Ştiinţe, desfăşurată în perioada 3 Citește mai departe Elevii români au obţinut şase medalii la Olimpiada Internaţională de Ştiinţe pentru Juniori

Canotaj: România a câştigat 15 medalii, dintre care şapte de aur, la Balcaniada de Juniori I şi II

România a câştigat 15 medalii, dintre care şapte de aur, la Balcaniada de Juniori I şi II de la Belgrad, informează un comunicat remis AGERPRES. Citește mai departe Canotaj: România a câştigat 15 medalii, dintre care şapte de aur, la Balcaniada de Juniori I şi II

Canotaj: România a cucerit 9 medalii de aur la Campionatele Europene Under 23 din Grecia

România a dominat şi în acest an Campionatele Europene de canotaj Under 23, după ce a câştigat 9 medalii de aur, una de argint şi Citește mai departe Canotaj: România a cucerit 9 medalii de aur la Campionatele Europene Under 23 din Grecia

UPB – 16 medalii de aur la International Invention Innovation Competition in Canada

Reprezentanţii Universităţii Politehnica din Bucureşti au obţinut cinci trofee, 11 medalii de aur şi diplome de excelenţă, 4 certificate de apreciere (individuale), precum şi 5 Citește mai departe UPB – 16 medalii de aur la International Invention Innovation Competition in Canada

Trei medalii de aur şi o medalie de argint obţinute de lotul României la prima ediţie a Olimpiadei Balcanice de Fizică

Membrii echipei României au obţinut trei medalii de aur şi o medalie de argint la prima ediţie a Olimpiadei Balcanice de Fizică, desfăşurată la Salonic Citește mai departe Trei medalii de aur şi o medalie de argint obţinute de lotul României la prima ediţie a Olimpiadei Balcanice de Fizică

Claudiu Mihăilă, românul din Spania care a luat 2 medalii de AUR la Campionatul Mondial de Kung Fu, Emeishan (China)

11 medalii pentru România la Campionatul Mondial de Kung Fu: 3 aur, 3 argint și 5 bronz! Competiția s-a desfășurat în perioada 14-18 iunie 2019, Citește mai departe Claudiu Mihăilă, românul din Spania care a luat 2 medalii de AUR la Campionatul Mondial de Kung Fu, Emeishan (China)

Claudiu Mihăilă a obținut 2 medalii de AUR, la Campionatul Național de Kungfu din România

În perioada 23-24 martie 2019, Federația Română de Wushu Kungfu a organizat Campionatul Național de Kungfu, desfășurat la Izvorani – Complexul Olimpic „Sydney 2000”. Campionatul Citește mai departe Claudiu Mihăilă a obținut 2 medalii de AUR, la Campionatul Național de Kungfu din România

Lupte pe plajă: Trei medalii de aur pentru România, la turneul de la Chaves (Portugalia)

România a cucerit trei medalii de aur şi una de argint la feminin în turneul de la Chaves (Portugalia), din circuitul mondial de lupte pe Citește mai departe Lupte pe plajă: Trei medalii de aur pentru România, la turneul de la Chaves (Portugalia)

Gibraltar: Subofiţer al ISU Neamţ, 4 medalii de aur la Campionatul European al Poliţiştilor şi Pompierilor

Plutonierul Florin Asmarandei, din cadrul Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă (ISU) Neamţ, a obţinut 4 medalii de aur, în cadrul categoriilor OPEN şi 18 – Citește mai departe Gibraltar: Subofiţer al ISU Neamţ, 4 medalii de aur la Campionatul European al Poliţiştilor şi Pompierilor

Cinci medalii de aur, o medalie de bronz – obţinute de elevii români la Balcaniada de Matematică pentru Juniori

Cinci medalii de aur şi o medalie de bronz reprezintă palmaresul lotului olimpic de juniori al României la cea de a XXII-a ediţie a Olimpiadei Citește mai departe Cinci medalii de aur, o medalie de bronz – obţinute de elevii români la Balcaniada de Matematică pentru Juniori

Sonia Grindeanu are un palmares de AUR și renume internațional în artele marțiale românești

De o frumusețe răpitoare, asemeni unui trandafir asiatic, această floare a sportului românesc uimește întreaga lume la nivel internațional cu rezultate obținute la superlativ. Sportiva româncă Citește mai departe Sonia Grindeanu are un palmares de AUR și renume internațional în artele marțiale românești

Sportiva română Elena Andrieş a cucerit trei medalii de aur la haltere

Sportiva română Elena Andrieş a cucerit trei medalii de aur, la total (179 kg), smuls (79 kg) şi aruncat (100 kg), la categoria 48 kg Citește mai departe Sportiva română Elena Andrieş a cucerit trei medalii de aur la haltere

Medalii de aur şi de bronz, la Olimpiada Naţională de Astronomie şi Astrofizică pentru elevii suceveni

Doi elevi de la Colegiul Naţional „Ştefan cel Mare” din Suceava s-au calificat pentru lotul lărgit al României, după ce au câştigat premiul I şi Citește mai departe Medalii de aur şi de bronz, la Olimpiada Naţională de Astronomie şi Astrofizică pentru elevii suceveni

21 de medalii pentru România la Campionatului European de Ju-Jitsu pentru juniori (U18) și tineret (U21)

În perioada 27-29 octombrie 2017, Sala Polivalentă din București a găzduit ediția 2017 a Campionatului European de Ju-Jitsu pentru juniori (U18) & tineret (U21). Pentru Citește mai departe 21 de medalii pentru România la Campionatului European de Ju-Jitsu pentru juniori (U18) și tineret (U21)

Judo: România, primul loc în clasamentul pe medalii la Cupa Europeană de juniori de la Arad

România a ocupat primul loc în clasamentul pe medalii la Cupa Europeană de judo pentru juniori de la Arad, desfășurată în weekend, cu trei medalii Citește mai departe Judo: România, primul loc în clasamentul pe medalii la Cupa Europeană de juniori de la Arad

Atletism: România a cucerit șase medalii de aur, în prima zi a Campionatelor Balcanice de juniori de la Pitești

România a cucerit șase medalii de aur, două de argint și șase de bronz, sâmbătă, în prima zi a Campionatelor Balcanice de atletism pentru juniori, Citește mai departe Atletism: România a cucerit șase medalii de aur, în prima zi a Campionatelor Balcanice de juniori de la Pitești