Scrimă: Echipa feminină de sabie a României, medaliată cu bronz la Mondialele de juniori

Echipa feminină de sabie a României a cucerit medaliile de bronz la Campionatele Mondiale de scrimă pentru juniori de la Cairo, după ce a trecut Citește mai departe Scrimă: Echipa feminină de sabie a României, medaliată cu bronz la Mondialele de juniori

Canotaj: România a obţinut o medalie de bronz la European Coastal Challenge 2020

România a obţinut o medalie de bronz la European Coastal Challenge 2020, competiţie care s-a desfăşurat în perioada 23-25 octombrie, la Marina di Castagneto Carducci Citește mai departe Canotaj: România a obţinut o medalie de bronz la European Coastal Challenge 2020

Tenis de masă: România a obţinut 2 medalii de aur, 2 de argint şi 2 de bronz la Europenele Under-21

România a încheiat Campionatele Europene de tenis de masă Under-21 de la Varazdin (Croaţia) cu două medalii de aur, două de argint şi două de Citește mai departe Tenis de masă: România a obţinut 2 medalii de aur, 2 de argint şi 2 de bronz la Europenele Under-21

Tir sportiv: Laura Coman, medaliată cu bronz la Cupa Mondială de la Putian

Sportiva română Laura Coman a câştigat medalia de bronz în proba de puşcă aer comprimat 10 metri, joi, la finala Cupei Mondiale, de la Putian Citește mai departe Tir sportiv: Laura Coman, medaliată cu bronz la Cupa Mondială de la Putian

MEN: Medalie de bronz pentru lotul României la Olimpiada Internaţională de Lingvistică 2019

Lotul olimpic al României a obţinut, prin Matei Costin Banu de la Colegiul Naţional „Mihai Viteazul” din Ploieşti, o medalie de bronz la a XVII-a Citește mai departe MEN: Medalie de bronz pentru lotul României la Olimpiada Internaţională de Lingvistică 2019

Canotaj: O medalie de aur şi una de bronz pentru România, la Cupa Mondială de la Rotterdam

România a cucerit o medalie de aur şi una de bronz, duminică, la cea de-a treia etapă a Cupei Mondiale de canotaj, găzduită de Rotterdam, Citește mai departe Canotaj: O medalie de aur şi una de bronz pentru România, la Cupa Mondială de la Rotterdam

Jocurile Europene 2019: România, medaliată cu bronz la gimnastică aerobică, în proba de grup

România a cucerit medalia de bronz în proba de grup a concursului de gimnastică aerobică, marţi seara, la Jocurile Europene de la Minsk, cu 22,083 Citește mai departe Jocurile Europene 2019: România, medaliată cu bronz la gimnastică aerobică, în proba de grup

Jocurile Europene 2019: Luptătoarea română Kriszta Incze, medaliată cu bronz

Luptătoarea română Kriszta Tunde Incze a cucerit medalia de bronz la cat. 62 kg, vineri, la Jocurile Europene de la Minsk, după ce a învins-o Citește mai departe Jocurile Europene 2019: Luptătoarea română Kriszta Incze, medaliată cu bronz

Haltere: Cosmina Pană a cucerit o medalie de bronz la Europenele de la Batumi

Cosmina Pană (CSM Bacău) a adus prima medalie României la Campionatele Europene de haltere de la Batumi (Georgia), sâmbătă, la stilul aruncat din cadrul categoriei Citește mai departe Haltere: Cosmina Pană a cucerit o medalie de bronz la Europenele de la Batumi

Cinci medalii de aur, o medalie de bronz – obţinute de elevii români la Balcaniada de Matematică pentru Juniori

Cinci medalii de aur şi o medalie de bronz reprezintă palmaresul lotului olimpic de juniori al României la cea de a XXII-a ediţie a Olimpiadei Citește mai departe Cinci medalii de aur, o medalie de bronz – obţinute de elevii români la Balcaniada de Matematică pentru Juniori

Medalie de bronz pentru România, la Mondialele de triatlon de iarnă

România a obţinut sâmbătă o singură medalie la Campionatele Mondiale de triatlon de iarnă de la Cheile Grădiştei, bronz în proba feminină de Under-23, prin Citește mai departe Medalie de bronz pentru România, la Mondialele de triatlon de iarnă

Înot: Robert Glinţă, medaliat cu bronz în proba de 100 m spate, la Europenele în bazin scurt

Sportivul român Robert Glinţă a cucerit medalia de bronz în proba de 100 m spate, vineri, la Campionatele Europene de înot în bazin scurt (25 Citește mai departe Înot: Robert Glinţă, medaliat cu bronz în proba de 100 m spate, la Europenele în bazin scurt

MApN: Maiorul Laurențiu Șerban, medalie de bronz la jocurile paralimpice Invictus 2017

Maiorul Laurențiu Șerban a obținut luni medalia de bronz la proba de 1.500 în cadrul jocurilor paralimpice Invictus 2017, informează AGERPRES. „Prima medalie a echipei Citește mai departe MApN: Maiorul Laurențiu Șerban, medalie de bronz la jocurile paralimpice Invictus 2017

Elevii români au obținut patru medalii la Olimpiada Internațională de Lingvistică

Lotul olimpic al României a obținut patru medalii (o medalie de aur și trei medalii de bronz), respectiv un premiu pe echipe (mențiune), la cea Citește mai departe Elevii români au obținut patru medalii la Olimpiada Internațională de Lingvistică

Studenții Universității din București, medaliați cu aur, argint și bronz la olimpiada SEEMOUS

Studenții Facultății de Matematică și Informatică a Universității din București au obținut 4 medalii în cadrul celei de XI-a ediții a SEEMOUS, organizată de Societatea Citește mai departe Studenții Universității din București, medaliați cu aur, argint și bronz la olimpiada SEEMOUS

Judo: Românul Alex Bologa, medaliat cu bronz la Jocurile Paralimpice

Judoka Alex Bologa a cucerit prima medalie pentru delegația României la Jocurile Paralimpice de la Rio de Janeiro, bronz la categoria 60 kg, joi, după Citește mai departe Judo: Românul Alex Bologa, medaliat cu bronz la Jocurile Paralimpice

Haltere: Gabriel Sîncrăian, medaliat cu bronz la Jocurile Olimpice de la Rio, a fost depistat pozitiv la un test antidoping

Halterofilul Gabriel Sîncrăian, medaliat cu bronz în cadrul categoriei 85 de kilograme la Jocurile Olimpice de la Rio de Janeiro, a fost depistat pozitiv la Citește mai departe Haltere: Gabriel Sîncrăian, medaliat cu bronz la Jocurile Olimpice de la Rio, a fost depistat pozitiv la un test antidoping

JO 2016 – Canotaj: Medalie de bronz pentru echipajul feminin de 8+1 al României

Echipajul feminin de 8+1 al României a cucerit medaliile de bronz, sâmbătă, în concursul de canotaj din cadrul Jocurilor Olimpice de la Rio de Janeiro, Citește mai departe JO 2016 – Canotaj: Medalie de bronz pentru echipajul feminin de 8+1 al României